Czerwiec z Osiołkiem

Piknik parafialny w Magdalence

3-4 czerwca towarzyszyliśmy radosnej parafii św. Marii Magdaleny, która nie tylko przygotowała moc atrakcji, ale także skupiła się wokół pięknego celu. Spotkaliśmy wspólnotę czerpiącą radość z przebywania razem i szybko poczuliśmy się częścią niej. Bardzo dziękujemy za gościnność i otwarcie tylu drzwi, aby nas ugościć. Mamy nadzieję, że będziecie pamiętać o nas przy organizacji kolejnego pikniku 🙂

Poznajcie Parafię św. Marii Magdaleny

Solne Uwielbienie w Wieliczce

8 czerwca. To czas modlitwy przepełniającej wydarzenie i wyrażanej w różnych formach, zakończone piękną adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Koncert „Solne Uwielbienie” który po raz dziesiąty odbył się w Wieliczce w dniu uroczystości Bożego Ciała przyciągnął na Górny Rynek nie tylko mieszkańców Wieliczki.
Dużą dawkę energii i inspiracji na początek wydarzenia zaproponował Arkadio – raper, freestylowiec, mówca, autor siedmiu płyt, dwóch audiobooków i dwóch książek oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”.
Z wydarzeniem od lat związana jest grupa muzyków, spotykająca się w projekcie Grupa Solne Uwielbienie, wystąpił także kwartet smyczkowy Bonjour. Dziękczynienie poprzez muzykę wlewało w nasze serca pokój i radość, prowadząc do spotkania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Pomysłodawcą wydarzenia i prowadzącym był o. Mariusz Tabor z Prowincji Matki Boskiej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Wieliczce – dziękujemy za zaproszenie.
Tradycyjnie na scenie ustawiony był krzyż – symbol Światowych Dni Młodzieży oraz towarzysząca mu kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Już teraz zapraszamy na profil FB Solnego Uwielbiena, abyście nie przeoczyli informacji o przyszłorocznym wydarzeniu, na który w imieniu organizatorów zapraszamy 🙂

Piknik Parafialny u Franciszkanów w Dąbrowie Górniczej

11 czerwca „gołonoska górka” przy Sanktuarium św. Antoniego z Padwy gościła uczestników IX Pikniku Antoniańskiego. Wspólne świętowanie i atrakcje przygotowane przez ojców i wspólnoty parafialne zaskakiwały swoją różnorodnością. Cieszymy się, że Osiołek mógł być częścią nich, a jak się dowiedzieliśmy, sposób w jaki się tam znalazł był dość zaskakujący. Zdjęcie zrobione przejeżdżającemu Osiołkowi, wywołało szereg „przypadkowych” reakcji, które doprowadziły do zaproszenia nas na piknik. Oby takich przypadków jak najwięcej. Pozdrawiamy całą wspólnotę, a o parafii możecie poczytać tutaj. Z pewnością warto odwiedzić św. Antoniego 🙂

Odpust parafialny w Strumianach

17 czerwca. Parafia Niepokalanego Serca NMP, to miejsce gdzie Osiołek spędza najwięcej czasu, ponieważ tu korzysta z możliwości postoju, kiedy nie podróżuje po Polsce. Z pewnością wielu z nas zna fatimską obietnicę Matki Bożej z lipca 1917 roku: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”, więc tym bardziej związanie Osiołka z strumiańską parafią uważamy za wielki dar. Mieliśmy przyjemność w cieniu parafialnej plebanii spotkać się kameralnie przy kawie, czekoladzie i herbacie i w radosnej atmosferze przybliżyć parafianom misję Osiołka.

Tu fragment modlitwy do Niepokalanego Serca NMP, którą mamy wydrukowaną i wozimy w Osiołku. Gdy się spotkamy koniecznie ją od nas zabierzcie:

„Serce najbardziej podobne do Serca Jezusowego, zawsze współczujące naszym nieszczęściom, roztapiaj lód naszych serc i przemieniaj je na podobieństwo Serca Jezusowego”.

Piknik Rodzinny Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie

18 czerwca. Bardzo często dobre spotkania i rozmowy wydarzają się zanim wydarzenie się zacznie 🙂 Gdy już się zaczęło to kolejka do Osiołka przez kilka godzin nie malała. Cieszymy się, że w naszym ekspresie do kawy mamy opcję wyświetlania multimediów. Dzięki temu te krótkie spotkania przy sporządzaniu napojów były też chwilą ze Słowem Bożym. A oto kilka przykładów grafik, które wyświetlają się na ekspresie w czasie parzenia kawy 🙂 Pod spodem zdjęcie wykonane jeszcze przed wydarzeniem, później nie było nawet chwili, aby zrobić jakiekolwiek inne 🙂

Klikając w zdjęcie przeniesiesz się na stronę Sanktuarium JPII, mamy także nadzieję, że kiedyś spotkamy się tam osobiście.

Piknik Parafialny Franciszkanie Wieliczka

Obserwując organizatorów, sami ładowaliśmy akumulatory do dalszych działań Osiołka. Entuzjazm i żywiołowość ojców Franciszkanów, którzy czuli się nie tylko na scenie jak ryby w wodzie, udzielała się wszystkim, którzy z nimi się spotykali. Dziękujemy im za zaproszenie, w tym szczególnym czasie jubileuszu 400 lecia Klasztoru Franciszkanów w Wieliczce. Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni, bedących dla Osiołka świetnym tłem 🙂

Scroll to Top