Wakacje z Osiołkiem

Warsztaty Muzyki Niezwykłej

Od 3-9.07.2023 r. towarzyszyliśmy Osiołkiem uczestnikom niezwykłych warsztatów, o których organizator Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny napisał:
„Warsztaty Muzyki Niezwykłej to wiodący projekt Fundacji, przeznaczony dla osób zainteresowanych muzyką liturgiczną. Poprzez Warsztaty chcemy pomagać wiernym w Polsce i na świecie odkrywać skarby liturgii Kościoła.
Hasło tegorocznej edycji – „Pan mój i Bóg mój” – to obraz ofiarowany nam w liturgii pierwszego dnia warsztatów, w święto św. Tomasza Apostoła. Tymi słowami wyznał on wiarę w Zmartwychwstałego, gdy Ten stanął przed nim ukazując mu rany, znaki niedawnej męki, na swoim uwielbionym ciele.
Jednak droga Tomasza do wiary była bardziej skomplikowana: przez swój początkowy sceptycyzm i ostrożność wobec wieści o powstaniu Jezusa z martwych Tomasz otrzymał nawet w tradycji przydomek Niedowiarka. „Dopóki nie włożę mojej ręki w miejsce ran, nie uwierzę”. Może jest nam blisko do tego właśnie Tomasza, mocującego się z pytaniami o możliwość wiary, ostrożnie poszukującego znaków i wiarygodnych argumentów?”
Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia, za które dziękujemy organizatorowi, w w jego imieniu zapraszamy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej w przyszłym roku.

Przystań z Jezusem

Od 20- 24.07.2023 modliliśmy się o bezpieczną i dobrą zabawę dla uczestników festiwalu Sunrise, proponowaliśmy  skorzystanie z przygotowanych miejsc, ale przede wszystkim służyliśmy naszą obecnością, rozmową i życzliwością.
Kościół na kółkach, Mobilny Konfesjonał, Namiot Miłosierdzia, Muzeum 33, Strefa ładowania, Strefa chillout, Strefa iluzji, SMS z Nieba TV, Książka na ulicy, Darmowe i czyste toalety, Ciepełko oraz nasz Osiołek ewangelizacyjny to elementy wypełniające teren tegorocznej Przystani z Jezusem. Same w sobie nie miałyby one jednak żadnej mocy, gdyby nie osoby w nich posługujące, oraz Najświętszy Sakrament, którego adoracja trwała 24h/dobę przez wszystkie dni naszej posługi. Ten czas spotkań z różnymi osobami, prowokował przede wszystkim do zajrzenia w głąb siebie, gdyż tam dokonuje się w tym czasie najwięcej zmian 🙂 Zapraszam do zapoznania się z organizatorem wydarzenia fundacją SMS z Nieba i ich projektami, a szczególnie z corocznym wydarzeniem jakim jest Przystań z Jezusem.
Ps. Osiołek bardzo się wszystkim spodobał 🙂

Rekodziękczynienie Kalwaria Zebrzydowska

Do Klasztoru oo.Bernardynów zjechali młodzi ludzie z Ruchu Światło–Życie, Ruchu Apostolstwa Młodzieży, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza obecni także byli przedstawiciele Domowego Kościoła. Młodzież dziękowała za owoce wakacyjnych rekolekcji, a my chcieliśmy im to święto umilić serwując osiołkowe napoje, przy wartościowych treściach wyświetlanych na monitorze, oraz znajdujących się w naszych dyspozytorach drukowanych dobrych słowach. Tym razem o zakończeniu naszej posługi zadecydowała gwałtowna burza, ale poprzedzający ją czas był bardzo miły 🙂

Scroll to Top