Ostatnie wyjazdy Osiołka

Otwarcie nowej kaplicy w Domu Chłopaków w Broniszewicach

Mieliśmy przywilej świętować wraz z wieloma gośćmi otwarcie nowej kaplicy w Domu Chłopaków w Broniszewicach. Myślę, że wystarczy zacytować s. Elizę, aby nie rozpisywać się zbyt wiele jak dużo to dla nich znaczy:
„W naszej kaplicy jest szczególna przestrzeń dla Dzieci z niepełnosprawnościami. Tu nikt się nie oburzy, że Dziecko podchodzi do księdza i siada na jego miejscu… Tu Dzieci mogą modlić się swoim tempie i wybranym przez siebie czasie, niekoniecznie rytmem wyznaczonym przez dorosłych. Tu Rodzice Tych Dzieci nie muszą się stresować, że ktoś będzie patrzył nieprzychylnym okiem lub za chwilę zwróci im uwagę”.
Mamy nadzieję, że Osiołek uzupełniał energię, którą goście i domownicy przekuwali w dobrą zabawę, a wszystkich, którzy nie słyszeli jeszcze o tym miejscu zachęcamy, aby koniecznie zobaczyli co się u nich dzieje.

Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu

Dwa dni w Grodowcu w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei służyliśmy pielgrzymom przybywającym na odpust Sanktuarium. Obchodzony w II sobotę września gromadzi liczne grupy piesze i autokarowe. Słynąca łaskami figura Maryi (wykonana ok. 1590 r.) czczona jest przez pielgrzymów jako Jutrzenka Nadziei i czas spędzony przed Jej obliczem z pewnością w wielu sercach nadzieję rozbudza.

Obchody 100-lecia istnienia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

100-LECIE PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W KRAKOWIE-PIASKACH WIELKICH to kolejne wydarzenie na którym był nasz Osiołek. Dużo wartościowych rozmów, wiele słów wsparcia i zainteresowanie naszymi inicjatywami wypełniły czas naszej obecności. Oczywiście nie zabrakło też naszej firmowej kawy Betlejem ( dostępna też w naszym sklepie ) oraz gorącej czekolady. To już nasza druga wizyta w tej parafii.

II Ogólnopolski modlitewny Kongres Małżeństw w Licheniu

II Ogólnopolski modlitewny Kongres Małżeństw pod hasłem 24 h w miłości, słowie i modlitwie zgromadził setki małżeństw, ale nie tylko. Msza Święta, konferencje, świadectwa, adoracja Pana Jezusa z modlitwą uzdrowienia, przyjęcie Płomienia Miłości, koncert, a przede wszystkim noc czuwania za małżeństwa i rodziny wypełniły 24 intensywne godziny. To kolejna inicjatywa www.boskiprojekt.pl w której mogliśmy uczestniczyć. Dziękujemy wszystkim jak zwykle za ciepłe przyjęcie Osiołka i naszych inicjatyw.

Scroll to Top